Webinarium z Ikaniewiczem

Fundacja Minxis wraz z zawodowym fotografem z wieloletnim stażem Aleksandrem Ikaniewiczem zajmuje się organizowaniem warsztatów dla fotografów i osób, które chcą zająć się fotografią.

 

Podczas warsztatów, prowadzący porusza zagadnienie związane ze sprzętem, umiejętnościami a także inspiracjami, które powinien zdobywać i szukać początkujący fotograf. Rozmawiamy również o etyce pracy i obowiązkach fotografa względem ekipy a także, a może przede wszystkim modelek, z którymi pracuje. Mówimy też o podejściu biznesowym do tego zawodu. Czego można oczekiwać po pracy jako fotograf i jak działać na rynku, żeby ta praca była,

Warsztaty skonstruowane tak, żeby poruszać każdy aspekt pracy fotografa. Jeżeli pojawia się potrzeba, istnieje możliwość uwypuklenie jakiegoś elementu. Tak właśnie dzieje się teraz, kiedy w okresie cięższych czasów kładziemy większy nacisk na stronę biznesową i autopromocję jako fotograf. 

 

Warsztaty przeprowadzamy online, poprzez infrastrukturę zapewnianą przez fundację albo w tradycyjny sposób. Informacje o najbliższej edycji pojawiają się na naszej stronie oraz na social mediach fundacji oraz osób zaangażowanych. Wtedy też przeprowadzamy nabór do grup. Po więcej informacji zapraszamy do formularza zgłoszeniowego (przycisk na dole strony) lub pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Istnieje również możliwość zrealizowania warsztatów na specjalne zamówienie.


Zapytania proszę wysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

IDEA

Nasze warsztaty różnią się od innych tego typu przedsięwzięć. Zależy nam przede wszystkim na pokazaniu na czym właściwie polega praca fotografa, jak powinien być do niej przygotowany, jak powinna przebiegać współpraca z osobami zaangażowanymi w sesje i przede wszystkim jak z tego zajęcia stworzyć zawód dla siebie. 
Warsztaty skierowane są do osób, które myślały nad taką ścieżką rozwoju i już wiedzą coś o samej fotografii. Nie będziemy więc na nich uczyli tego jak skomponować kadr do zdjęcia i ustawić światło. Nauczymy was za to jak z amatora stać się profesjonalistą, który może zarabiać na swojej pasji. 
Drugim istotnym aspektem warsztatów jest to, że są całkowicie zdalne. Daje to więc dużą elastyczność uczestnikom, szczególnie w obecnych czasach. Dajemy wam w pełni komfortowy i bezpieczny sposób nauki online na żywo. 


Czego potrzebujecie

Potrzebny jest Wam komputer z w miarę sprawnym połączeniem do internetu oraz zainstalowana na nim przeglądarka internetowa. Nie potrzebujecie ani kamerki internetowej, ani mikrofonu. Nie będzie Wam też potrzebny aparat fotograficzny.


Szkolenie będzie odbywało się za pośrednictwem Microsoft Teams, który zapewnia fundacja. Dzięki aplikacji Teams będziecie widzieli prowadzącego i to co wam pokazuje bez konieczności pokazywania własnej twarzy.. Podczas prowadzonego wykładu dostajecie również możliwość zadawania pytań na ogólnym czasie, na które prowadzący będzie w stanie odpowiedzieć w odpowiednim momencie.


Dla kogo są te warsztaty?

Warsztaty przeznaczone są dla osób, które chcą poznać nową ścieżkę rozwoju zawodowego. Jeżeli myślałeś o tym jak zostać fotografem ślubnym, muzycznym, sportowym czy fashion, na tych warsztatach dostaniesz pakiet informacji o podstawach takiej drogi kariery. Poruszymy temat przygotowania, pracy z klientami bądź modelkami/modelami ale też dowiesz się jak promować się jako zawodowy fotograf i jak takim się stać.

O prowadzącym

Warsztaty online poprowadzi z wami Aleksander Ikaniewicz fotograf oraz youtuber prowadzący kanał "Szklane oko Ikaniewicza", w którym opowiada o fotografii.


Jeśli ciekawią Was jego fotograficzne referencje, to zajmuje się fotografowaniem ludzi w zakresie portretu i mody. Regularnie wykonuje sesje zdjęciowe dla magazynów muzycznych (Magazyn Gitarzysta, Perkusista), lifestylowych (T3 Poland), czy modowych. Jego prace publikowały między innymi Elle, Glamour, Elegant, Elléments, Tinsel Tokyo, HIRO, WPROST, Świat Książki, SQN i jeszcze parę innych. Jako pierwszy miał trzy publikacje w jednym numerze Make Up Trendy, dla którego tworzy regularnie. Fotografował takie znane osobistości jak Behemoth, Vesania, Hunter, Dawid Kwiatkowski, Edyta Herbuś, Bracia Figo Fagot, Paweł Fajdek, Jan Borysewicz, Hose i Tomek Torres, Mike Portnoy, Olaf Deriglassoff. Regularnie współpracuje z agencjami modelek, między innymi z NEVA, SELECTIVE, MANGO, AVANT czy SPECTO, czy hiszpańskie BLOW i SIGHT, dla których wykonuje testy czy polaroidy, oraz współpracuje z nimi przy sesjach komercyjnych dla marek odzieżowych.


Tematy, które prowadzący poruszy podczas seminarium.

Dobór sprzętu

Jeżeli zastanawialiście się kiedyś jaki aparat jest najlepszy dla początkującego fotografa, rozważaliście zakupy między Canonem a Sony, a może myśleliście nad tym, czy Nikon produkuje lepsze obiektywy, to tutaj dostaniecie odpowiedzi na te i inne pytania. Dostaniecie tutaj pełne informacje o tym, czym właściwie charakteryzują się aparaty i obiektywy do nich. Jaki, wybrany przez Was sprzęt, będzie miał wpływ na zdjęcia, które robicie i jakich rezultatów powinniście się spodziewać przy konkretnych zestawach. 

Inspiracje

Bez znaczenia jest, czy zajmujecie się fotografią ślubną, fashion czy robicie sesje, żeby rozwijać swoje umiejętności i poszerzać portfolio. Szukanie ciągłych inspiracji to podstawa do rozwijania swojego wyczucia gustu i stylu. Pokażemy wam jak ważnym procesem jest zbieranie inspiracji i korzystanie z nich w waszej przyszłej pracy.

Praca na planie

Temat, który często przeraża i przerasta początkujących fotografów a i profesjonaliście czasami zapominają o tym jak dobrze zorganizowana praca może umilić atmosferę na planie. Dowiecie się tutaj co właściwie jest potrzebne, żeby zorganizować sesję zdjęciową, która przebiegnie gładko i bez większych problemów. Powiemy Wam o czym musicie pamiętać, co warto przygotować i mieć w zapasie. Dowiecie się również czegoś bardzo ważnego. Mianowicie tego, jak pracować z modelkami/modelami. Czego mogą od was oczekiwać a czego Wy możecie oczekiwać, a czego nie,  od nich.

Postprodukcja

Zdjęcie nieobrobione to zdjęcie niepełne. Może to opinia kontrowersyjna ale i prawdziwa. Nawet doświadczeni fotografowie, którzy współpracują z większą ekipą, nie są czasami w stanie osiągnąć zamierzonego celu bez postprodukcji. Jest to temat rzeka, ale postaramy się przekazać wam podstawy, które pozwolą wam zacząć patrzeć na swoje zdjęcia trochę inaczej i w sposób, który pozwoli wam osiągnąć najlepszy z zamierzonych celów. 

Biznes

Najważniejszy temat. Temat, który często stawia granicę między fotografem amatorem i profesjonalistą. Tutaj dowiedzieć się jak możecie zacząć zarabiać jako fotografowie. Co powinniście robić, co umieć zrobić, jak działać i co posiadać na start, żeby wasza praca była jak najbardziej wydajna. 

Po zgłoszeniu swojego zainteresowania dostaniecie mailowo informacje o sposobie dołączenia do warsztatów oraz z numerem konta, na który należy wpłacić pełną sumę.

ZGŁOSZENIA

Zapisy na warsztaty przez formularz zgłoszeniowy, który znajduje się pod przyciskiem poniżej lub pod adresem mailowym a.ikaniewicz@gmail.com.

© 2019 Minxis.org. All Rights Reserved.
Aleje Jerozolimskie 89/43
02-001 Warszawa.