WARSZTATY DLA POCZĄTKUJĄCYCH MODELEK

Fundacja Minxis wraz z zawodowym fotografem z wieloletnim stażem Aleksandrem Ikaniewiczem oraz z  doświadczoną modelką, Klaudią Licką organizuje warsztaty dla początkujących modelek, które chcą dowiedzieć się więcej o samym pozowaniu jak i o tym, czego oczekiwać po świecie modelingu.


W programie rozmawiamy o podstawach modelingu, rzeczach, o których każda modelka wiedzieć powinna. Jak przygotować się do sesji zdjęciowych? Gdzie szukać fotografów, lub jak pomóc im się znaleźć? Co robić jak już dojdzie do pierwszej sesji, jak się zachowywać i jakie są nasze prawa?

Poruszone zostają również tematy związane z bezpieczeństwem modelek: fizycznym na sesjach oraz prawnym. Są to dla nas tematy niezwykle istotne i naszym głównym celem jest propagowanie tej wiedzy wśród młodych osób, które chcą spróbować swoich sił w modelingu. 

Warsztaty przeprowadzamy online, poprzez infrastrukturę zapewnianą przez fundację albo w tradycyjny sposób. Informacje o najbliższej edycji pojawiają się na naszej stronie oraz na social mediach fundacji oraz osób zaangażowanych. Wtedy też przeprowadzamy nabór do grup. Po więcej informacji zapraszamy do formularza zgłoszeniowego (przycisk na dole strony) lub pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Istnieje również możliwość zrealizowania warsztatów na specjalne zamówienie. Zapytania proszę wysyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

PROWADZĄCY

Aleksander Ikaniewicz

Fotograf oraz youtuber prowadzący kanał "Szklane oko Ikaniewicza", w którym opowiada o fotografii.


Jeśli ciekawią Was jego fotograficzne referencje, to zajmuje się fotografowaniem ludzi w zakresie portretu i mody. Regularnie wykonuje sesje zdjęciowe dla magazynów muzycznych (Magazyn Gitarzysta, Perkusista), lifestylowych (T3 Poland), czy modowych. Jego prace publikowały między innymi Elle, Glamour, Elegant, Elléments, Tinsel Tokyo, HIRO, WPROST, Świat Książki, SQN i jeszcze parę innych. Jako pierwszy miał trzy publikacje w jednym numerze Make Up Trendy, dla którego tworzy regularnie. Fotografował takie znane osobistości jak Behemoth, Vesania, Hunter, Dawid Kwiatkowski, Edyta Herbuś, Bracia Figo Fagot, Paweł Fajdek, Jan Borysewicz, Hose i Tomek Torres, Mike Portnoy, Olaf Deriglassoff. Regularnie współpracuje z agencjami modelek, między innymi z NEVA, SELECTIVE, MANGO, AVANT czy SPECTO, czy hiszpańskie BLOW i SIGHT, dla których wykonuje testy czy polaroidy, oraz współpracuje z nimi przy sesjach komercyjnych dla marek odzieżowych.


Klaudia Licka

Doświadczona modelka, pozuje od około pięciu lat. Na koncie mam ponad sto sesji zdjęciowych, zarówno komercyjnych, jak i artystycznych.  Pracowałam z wieloma znanymi polskimi fotografami i fotografiami. Przez 13 lat tańczyłam w różnych zespołach i teatrach tańca, dzięki czemu mam bardzo duża świadomość ciała. Poza modelingiem studiuje fizykę medyczna i jestem montażystką.

IDEA

Ideą, która nam przyświeca przy organizowaniu warsztatów, jest pomoc początkującym modelką i modelom, w odnalezieniu się w świece modelingu.

Chcemy nie tylko przekazać wam wiedzę jak zachować, przygotować się i działać profesjonalnie, ale również chcemy przygotować Was na to, na co możecie się natknąć.

Liczymy, że dzięki naszym warsztatom zdobędziecie wiedzę o tym, jak powinna wyglądać profesjonalna praca przy projekcie fotograficznym. Z takim nastawieniem i oczekiwaniami będziecie już mogli wejść w świat modelingu przygotowani i bezpieczni.

Czego potrzebujecie

Potrzebny jest Wam komputer z w miarę sprawnym połączeniem do internetu oraz zainstalowana na nim przeglądarka internetowa. Nie potrzebujecie ani kamerki internetowej, natomiast przyda się mikrofon, ponieważ będzie można zadawać pytania naszym prowadzącym.


Szkolenie będzie odbywało się za pośrednictwem Microsoft Teams, który zapewnia fundacja. Po uiszczeniu opłaty na meila dostaniecie informację o wydarzeniu na Teamsach oraz link, który kilkanaście minut przed rozpoczęciem szkoleni należy kliknoąć. Program wymaga założenia darmowego konta. Proces ten jest jednak krótki i bardzo prosty.


Dla kogo są te warsztaty?

Warsztaty skierowane są do początkujących modelek, którzy chcieli by zacząć brać udział w sesjach i projektach a nie wiedzą jak to zrobić. Jeżeli czujesz się zdezorientowana, zagubiona albo odrobinę wystraszona tym, co może Cię spotkać, na naszych warsztatach dostaniesz wiele przydatnych informacji, które Cię pokierują i uspokoją. 

Terminy

Dzięki zdalnej formie warsztatów terminu są bardzo łatwe do ustalenia.

Każdy warsztat odbędzie się w godzinach popołudniowych. W tygodniu będzie 18 - 20 w weekendy 16 - 18.

Daty poszczególnych warsztatów będą ustalane na bieżąco i przesyłane do osób, które zgłoszą do nas zainteresowanie uczestnictwem.

Jeżeli na zaproponowany przez nas termin zgodzi się od 5 do 10 osób, zostanie od zatwierdzony a chętni uczestnicy dostaną od nas maila z wytycznymi jak dalej postępować. 

ZGŁOSZENIA

Zapisy na warsztaty przez formularz zgłoszeniowy, który znajduje się pod przyciskiem poniżej.

© 2019 Minxis.org. All Rights Reserved.
Aleje Jerozolimskie 89/43
02-001 Warszawa.